Liečba akné a redukcia vyrážok: Využite moderné technológie


Akné a vyrážky patria medzi časté kožné ochorenia, ktoré sa začínajú objavovať spolu s nástupom puberty. Po dvadsiatom roku zvyčajne ustupujú, no nie je to pravidlom. Mnohí ľudia s nimi bojujú aj v oveľa vyššom veku. Máte akné na tvári alebo iných častiach tela a neviete, čo naň použiť? Vyskúšajte moderné technológie, ktoré vám zaistia tie najlepšie výsledky. 

Čo je akné? 

Akné je zápalové ochorenie kože, ktoré sa objavuje hlavne v oblastiach, kde sa nachádza najväčší počet mazových žliaz. To znamená na tvári, ramenách, chrbte a v hornej časti hrudníka. Prejavuje sa upchatím mazových žliazok, čo vedie k zápalu a následnej tvorbe vyrážok alebo hnisavých vredov. 

Akné sa podľa intenzity delí na:

Ľahšie formy – na pokožke sa objavuje len zopár červených vyrážok, ktoré môžu, no nemusia bolieť. 

Ťažšie formy – na pokožke vznikajú bolestivé, hnisavé vyrážky a cysty. Akné je viditeľné a môže ovplyvniť sebavedomie človeka. 

Nesprávne liečené alebo neliečené akné dokáže spôsobiť veľa problémov. K nim sa radí napríklad tvorba hlbokých a viditeľných jaziev

Koho akné postihuje najčastejšie? 

Najťažšie formy akné postihujú spravidla mladých ľudí v pubertálnom veku. Dôvodom býva zvýšená produkcia hormónov, ktoré stimulujú činnosť mazových žliaz. Takéto akné sa vo väčšine prípadov časom vytratí, no je dôležité liečiť ho, aby za sebou nezanechalo stopy. 

Dospelí, ktorí trpia akné, majú v porovnaní s dospievajúcimi ľahšie formy tohto ochorenia. Vyrážky sa im pritom objavujú skôr v spodnej polovici tváre, čiže na sánke a krku. 

Dôvody tvorby akné 

Jedna presná príčina tvorby ľahších alebo ťažších foriem akné neexistuje. Ochorenie je multifaktoriálne, čo znamená, že ho zvyčajne spôsobuje kombinácia viacerých faktorov. Práve preto je boj proti nemu zdĺhavý a komplikovaný. 

Najčastejšie sa na tvorbe akné podieľajú: 

● genetika, 

● hormóny, 

● zvýšená tvorba mazu, 

● baktérie na pokožke, 

● zápal. 

Tieto a mnohé ďalšie faktory dokážu narušiť citlivú rovnováhu kožnej flóry, čo vedie k premnoženiu baktérií a tvorbe vyrážok. 

Liečba akné 

Akné dnes môžete liečiť mnohými spôsobmi. Najdostupnejšou, no často aj najmenej účinnou alternatívou je kozmetika. K dispozícii máte rôzne krémy, séra, micelárne vody a ďalšie produkty, ktoré sľubujú, že vám s nepríjemnými vyrážkami pomôžu. Nie všetky však tak aj skutočne urobia. Nehovoriac o tom, že na to, aby ste videli nejaké výsledky, ich musíte používať niekoľko týždňov či mesiacov

Iným a oveľa účinnejším spôsobom sú moderné technológie poskytujúce invazívnu aj neinvazívnu liečbu akné. Tie sú okrem toho ideálne aj na redukciu vyrážok a zlepšenie stavu problematickej pokožky. 

V našej ponuke nájdete tri varianty ošetrenia

1. stupeň – ide o neinvazívne kozmetické ošetrenia, ktoré vykonáva dermatokozmetička. Radí sa sem napríklad manuálne, prístrojové alebo kombinované čistenie pokožky, biorevitalizácia a veľa ďalšieho. 

2. stupeň – predstavuje invazívnejšie kozmetické ošetrenia, ktoré vykonáva dermatokozmetička. Je to napríklad chemický peeling alebo mikroihličkovanie dermapenom. 

3. stupeň – ide o invazívne ošetrenia, ktoré vykonáva lekár a zdravotnícky personál.

S liečbou vám pomôžu odborníci 

Domáca liečba akné je zdĺhavá a často bez výsledkov. Ak sa vám zdá, že ste použili už všetky druhy kozmetiky, no vyrážky stále nechcú odísť, mali by ste sa obrátiť na odborníkov. Tí vám pomocou moderných technológií pleť nielenže hĺbkovo vyčistia a zregenerujú, ale taktiež vyliečia.