Kyselina hyalurónová pod oči: Aplikácia a výsledky


Jedným z najvýraznejších prejavov starnutia sú vrásky. Tieto drobné záhyby v pleti sa objavujú na rôznych miestach, pričom prvé z nich si môžeme všimnúť na jemnej pokožke v okolí očí. Ako proti nim bojovať a udržať si mladistvý vzhľad? Riešením je kyselina hyalurónová.

Problémom sú mimické vrásky

V okolí očí, rovnako ako v blízkosti úst alebo medzi obočím, sa objavujú tzv. mimické vrásky. Ide o typ vrások, ktoré vznikajú z dôvodu opakovaného sťahovania svalov, napríklad pri mračení sa, žmúrení očí alebo smiechu.

Mimické vrásky sú prirodzené. Na tvári si ich môžu všímať aj mladšie osoby. S pribúdajúcim vekom sa však prehlbujú a sú výraznejšie. Spôsobujú, že tvár vyzerá unavene a staro.

Ideálnym riešením je kyselina hyalurónová

Výborným pomocníkom v boji proti mimickým vráskam je kyselina hyalurónová. Táto látka, ktorú mnohí poznajú ako jednu z hlavných zložiek kozmetických prípravkov, je prirodzenou súčasťou nášho tela. Približne 50 % z nej sa nachádza v pokožke. Tu plní hneď niekoľko úloh:

  • podopiera elastínové a kolagénové vlákna,
  • vypĺňa tkanivo, 
  • zadržiava molekuly vody. 

V jednoduchosti sa tak dá povedať, že sa stará o to, aby bola pokožka mladistvá, pružná, vypnutá a hydratovaná.

Zásoby kyseliny hyalurónovej sa vekom znižujú. Práve preto môžete v priebehu rokov zaregistrovať, že pleť už nie je tak žiarivá ako niekedy. Nehovoriac o vráskach, ktoré sú čoraz viditeľnejšie.

Dobrou správou ale je, že kyselinu hyalurónovú môžete do tela dopĺňať pomocou estetických zákrokov. Tie vedia efektívne zabojovať proti starnutiu a pokožke tak vrátiť jej mladistvý vzhľad.

Procedúry na odstránenie mimických vrások

Na odstránenie mimických vrások existuje viacero metód a procedúr. V našej ponuke nájdete tri varianty ošetrenia. Tými sú:

  • 1. stupeň – ide o neinvazívne ošetrenia, ktoré vykonáva dermatokozmetička. Zvoliť si môžete Oxygeneo + alebo Hydrafacial. Oba varianty sú šetrné a veľmi účinné. Ideálne sú hlavne na jemné vrásky, no Hydrafacial je vhodný aj na hyperpigmentáciu, rozšírené póry alebo nadmernú tvorbu kožného mazu.
  • 2. stupeň – predstavuje invazívnejšie ošetrenia, ktoré vykonáva dermatokozmetička. Je to napríklad chemický peeling alebo biorevitalizácia, v rámci ktorej sa pleť čistí, stimuluje, revitalizuje a hydratuje. Okrem toho zákrok tiež zlepšuje kvalitu tkanív v náročnejších tvárových oblastiach. Následne do tejto skupiny vyšetrení spadá aj mikroihličkovanie dermapenom, ktoré v pokožke stimuluje vlastnú tvorbu kolagénu.
  • 3. stupeň – ide o invazívne ošetrenia, ktoré vykonáva lekár a zdravotnícky personál. Radí sa sem napríklad aplikácia botulotoxínu alebo kyseliny hyalurónovej. Efekt týchto procedúr je rýchly a dlhodobý.

Dôležitá je aj správna starostlivosť

Odstránenie vrások pomocou kyseliny hyalurónovej alebo rôznych iných estetických zákrokov je tým najlepším riešením. Aby však výsledný efekt vydržal čo najdlhšie, je dôležité, aby ste sa o svoju pleť správne starali. Na čo všetko si dať pozor?

  • Ochrana pred slnkom – slnečné žiarenie dokáže narušiť kolagén v pokožke, kvôli čomu pleť stráca svoj mladistvý vzhľad a vysušuje sa. Nezabudnite preto používať krém s ochranným faktorom SPF, ktorý vám poskytne UVA aj UVB ochranu.
  • Pitný režim – pleť potrebuje hydratáciu nielen zvonka, ale aj zvnútra. Čistú vodu môžete doplniť o bylinkové čaje s antioxidantmi.
  • Vyvážená strava – nesprávne stravovacie návyky vedia poškodiť kolagén a elastín. Namiesto sladkých dezertov alebo príliš mastných pokrmov zaraďte do svojho jedálnička radšej viac ovocia, zeleniny, rýb, strukovín a chudého mäsa.

Pravidelné cvičenie – podporuje krvný obeh a pomáha znížiť hladinu stresu, ktorý je jedným z najväčších nepriateľov mladistvej pokožky.