Bezbolestné zväčšenie pier: 7 vecí, na ktoré nesmiete zabúdať


Plné pery dokážu krásne zjednotiť tvár a dodať jej mladistvý vzhľad. Bohužiaľ, nie každý ich má také od narodenia. Bojujete s týmto problémom aj vy? V tom prípade by ste mali vedieť, že naň existuje pomerne jednoduché riešenie, ktorým je takmer bezbolestné zväčšenie. Ako celý zákrok prebieha a čo všetko by ste mali vedieť ešte predtým, ako ho podstúpite? 

Výber vhodného lekára a techniky 

Ako prvé si budete musieť vybrať osobu, ktorá vám pery zväčší. Tou by mal byť lekár, nie kozmetička alebo zdravotná sestra. Dôvodom je skutočnosť, že odborník so vzdelaním pozná anatómiu a vie, ako s materiálom správne pracovať. Dokáže sa tak vyhnúť zdravotným komplikáciam spojenými so zákrokom, nepekným a neprirodzeným výsledkom. 

V rámci výberu lekára, resp. kliniky by ste mali zohľadniť viacero faktorov. Základom sú recenzie a certifikáty. Následne si nezabudnite pozrieť aj práce, ktoré má odborník už za sebou.

Spolu s lekárom si môžete zvoliť aj techniku aplikácie materiálu. Posledné roky je obľúbená hlavne metóda “Russian Lips”. Tá umožňuje vyzdvihnutie hornej pery do tvaru srdiečka. Pritom sa však zachováva maximálna prirodzenosť. Výsledkom sú krásne hydratované pery so zvýraznenou červeňou pery. 

Výber materiálu 

Väčšina kliník má k dispozícii viacero materiálov určených na výplň pier. S ich výberom vám veľmi rád poradí lekár počas osobnej konzultácie. K najrozšírenejším materiálom sa v súčasnosti radia Toesyal a Juvederm, Stylage ktoré zaručujú ten najlepší efekt. 

Ujasnenie predstáv 

Ešte predtým, ako prídete na kliniku, je dobré mať určitú predstavu o tom, ako chcete, aby pery približne vyzerali. Lekár na základe toho zistí, či túžite po väčšej, alebo skôr menej výraznej zmene za účelom hydratácie pier. Prípadne či by ste chceli len korekciu menších nedokonalostí.

V rámci predstáv o výsledných perách buďte realistickí. Počítajte s tým, že menšie pery sa nebudú dať zväčšiť na požadovanú veľkosť alebo tvar hneď po prvom sedení. Následne dbajte aj na odporúčania lekára. Ten vám na základe proporcií tváre odporučí to najlepšie riešenie, ktoré bude vyzerať prirodzene. 

Príprava na aplikáciu 

Príprava na zväčšenie pier nie je vôbec náročná. Spravidla stačí, aby ste 24 hodín pred aplikáciou

● nepili alkohol 

● nekonzumovali príliš vysoké dávky kofeínu 

● intenzívne nešportovali 

● vynechali masáže tváre 

Priebeh zákroku 

Pred samotným zákrokom vám personál nanesie na pery anestetický krém. Vďaka tomu ich povrch znecitlivie a aplikáciaa bude úplne bezbolestné. Ďalej nasleduje konzultácia s lekárom, počas ktorej si zvolíte výplňový materiál a dohodnete sa, ako približne chcete, aby pery vyzerali. 

Dĺžka celého zákroku je približne 20 minút. Materiál sa aplikuje vertikálnymi vpichmi pomocou jemnej tenkej ihly. Výsledný efekt je viditeľný okamžite. Finálne zväčšenie sa dostaví o približne 2 týždne. Výsledný efekt pretrváva od 6 do 14 mesiacov v závislosti od viacerých faktorov, ako je metabolizmus, životný štýl a ďalšie. 

Po zákroku 

Po zákroku sa na perách môžu objaviť modrinky a opuch. Tie však zmiznú maximálne po 1 týždni do jedného, maximálne dvoch dní. Po zákroku by ste sa mali približne 72 hodín vyhýbať cvičeniu, konzumácii alkoholu, soláriu, saune a letu lietadlom. Ak je to možné, pery nevystavuje ani extrémnemu teplu a chladu.

Starostlivosť o pery 

O svoje nové pery sa môžete starať rovnako alebo podobne ako o tie predchádzajúce. Pravidelne ich hydratujte kvalitným balzamom a nezabúdajte ani na dostatočný pitný režim. A v prípade, že by ste si všimli nejaké nedokonalosti, neváhajte kontaktovať svojho lekára. Ten si s vami dohodne stretnutie a skoriguje všetky nerovnosti.