Zväčšenie pier pomocou kyseliny hyalurónovej. Odhalíme tajomstvo krásnych pier


Snívate o plných perách, ktoré na vašej tvári krásne vyniknú? Ak vám ich nedopriala genetika, ideálnym riešením je ich zväčšenie pomocou kyseliny hyalurónovej. Zákrok je rýchly a takmer bezbolestný, pričom výsledky sú viditeľné okamžite. Premýšľate, že ho podstúpite, no chcete o ňom vedieť viac? Čítajte ďalej.

Technika zväčšenia pier

V súčasnosti je k dispozícii hneď niekoľko techník na zväčšenie pier. Medzi tie najpopulárnejšie sa radí ruská technika, ktorá vyzdvihuje hornú peru do tvaru srdiečka. Tým predchádza vzniku nepekného kačacieho efektu a zachováva maximálnu prirodzenosť.

Materiál na zväčšenie pier

Na zväčšenie pier sa využíva kyselina hyalurónová, ktorá je telu vlastná látka. V rámci estetickej medicíny je veľmi obľúbená. Okrem pier sa aplikuje aj do iných oblastí, ako napríklad do okolia očí či oblasti líc na doplnenie objemu. Následne je obľúbená aj v prípade modelácie sánky a brady či na vyplnenie hlbších vrások u starších klientiek.

Naši lekári pracujú s produktmi od značiek Stylage, Teosyal, Juvederm a Restylane, ktoré vyberajú podľa potrieb klienta.

Pre koho je zákrok vhodný?

Zväčšenie pier je vhodné pre každého, kto túži po plnších a prirodzene pôsobiacich perách. Následne sa preň môžu rozhodnúť aj tí, ktorí:

 • chcú zlepšiť hydratáciu pier,
 • bojujú s asymetriou hornej alebo dolnej pery, prípadne pravej alebo ľavej strany pier,
 • chcú odstrániť drobné vrásky na okrajoch alebo v okolí pier.

S aplikáciou kyseliny hyalurónovej do pier sa nespája žiadny maximálny vekový limit. Zákrok tak môže podstúpiť ktokoľvek, kto má viac ako 18 rokov.

Priebeh zákroku

Po tom, ako sa dostavíte na kliniku, vám personál nanesie na pery anestetický krém. Ten sa postará o ich znecitlivenie, vďaka čomu bude zákrok takmer bezbolestný. V ďalšom kroku nasleduje konzultácia s lekárom. Tomu poviete viac o svojej predstave a dohodnete sa, ako by mali pery približne vyzerať.

Skúsený lekár vám odporučí, aký tvar a veľkosť pier sa hodí vašej tvári. Zároveň na základe vašich potrieb vyberie ten najlepší materiál a poskytne vám všetky dôležité informácie spojené so zákrokom.

Samotný zákrok trvá približne 15 minút. Lekár počas neho aplikuje zvolený materiál pomocou tenkej ihly, ktorej vpichy nebudete takmer vôbec cítiť.

Efekt po ošetrení a rekonvalescencia

Výsledky sú na perách viditeľné okamžite. Zahojenie pier sa dostaví o 2 týždne a pretrváva po dobu 6 až 14 mesiacov v závislosti od mnohých faktorov vrátane metabolizmu, životného štýlu a podobne.

Krátko po aplikácii kyseliny hyalurónovej sa na perách môže objaviť opuch a menšie aj väčšie modriny. Tie by však mali zmiznúť do jedného týždňa. Aby sa tak ale skutočne stalo a pery sa správne zahojili, minimálne 72 hodín by ste sa mali vyhýbať:

 • extrémnemu teplu a chladu,
 • soláriám a saunám,
 • cvičeniu a nadmernej fyzickej aktivite,
 • cestovaniu lietadlom,
 • konzumácii alkoholu,
 • fajčeniu,
 • rúžovaniu pier (prvý deň),
 • pitiu cez slamku alebo z fľaše.

Výhody zväčšenia pier kyselinou hyalurónovou

Kyselina hyalurónová má množstvo výhod. Okrem toho, že sa pomocou nej dajú pery zväčšiť, ich lekár dokáže aj hydratovať či modelovať do požadovaného tvaru. Výsledný efekt je tak vždy prirodzený.

Veľkým plusom je tiež skutočnosť, že v našej klinike pracujeme s viacerými značkami a materiálmi. Bez akýchkoľvek problémov sa tak vieme prispôsobiť potrebám klienta.A v neposlednom rade netreba zabúdať ani na to, že naši lekári majú so zväčšením pier bohaté skúsenosti. Môžete sa na nich preto plne spoľahnúť.