Ako funguje bioregenerácia a na čo je vhodná?


Krásna a žiarivá pleť je snom mnohých. Bohužiaľ, starnutie sa nedá zastaviť, a to ani používaním tých najlepších krémov, sér a ďalších kozmetických prípravkov. Na druhej strane, niektorými estetickými procedúrami ho viete spomaliť, vďaka čomu si môžete mladistvý vzhľad užívať oveľa dlhšie. Jednou z týchto procedúr je bioregenerácia tkaniva pomocou Sisthaem-y, ktorá je v súčasnosti čoraz populárnejšia. Aké sú jej najväčšie výhody?

Čo je bioregenerácia?

Bioregenerácia je estetický zákrok, v rámci ktorého sa kombinujú dve látky – vysoko koncentrovaná fragmentovaná kyselina hyalurónová a trehalóza. Tie po aplikácii prenikajú hlboko do pokožky, kde stimulujú tvorbu kolagénu typu III známeho aj pod označením “kolagén mladosti”.

To však nie je ich jedinou úlohou. Trehalóza dokáže okrem toho viazať vodu a predlžovať efekt aplikovanej kyseliny hyalurónovej. Takýmto spôsobom udržuje pokožku napnutú a hydratovanú oveľa dlhšie ako iné kyseliny.

Krátko po aplikácii produktov nastáva bioregenerácia. To v praxi znamená, že pokožka sa začne sama regenerovať a produkovať nové kolagénové vlákna, čím zaručuje dlhodobé omladenie.

Ako prebieha zákrok?

Bioregenerácia prebieha v niekoľkých krokoch, ktoré sa môžu líšiť v závislosti od kliniky alebo ošetrujúceho lekára. Spravidla však celý proces vyzerá takto:

1. Príchod na kliniku

Po príchode na kliniku vyplníte potrebné formuláre s informáciami, ktoré je dôležité vedieť pred zákrokom, ako sú napríklad užívané lieky alebo alergie. Následne sa stretnete s ošetrujúcim lekárom, ktorý vám v krátkosti vysvetlí, ako procedúra prebieha.

2. Nanesenie anestetického krému

V ďalšom kroku vám personál na ošetrovanú časť tela nanesie anestetický krém, ktorý minimalizuje bolesť. Ak teda plánujete ošetrenie tváre, spravíte dobre, keď prídete bez mejkapu.

3. Aplikácia produktu

Aplikácia produktu slúžiaceho na bioregeneráciu sa môže mierne líšiť podľa toho, kto ju vykonáva. U nás využívame tenkú kanylu.

Rekonvalescencia

Po zákroku sa na ošetrovanej oblasti môžu objaviť modrinky a opuch. Tie by však mali po pár dňoch zmiznúť.

Nasledujúce dva až tri dni neodporúčame cvičiť ani piť alkohol. Zároveň by ste sa v tomto čase mali vyhýbať aj saunám, soláriám a extrémnemu teplu a chladu.

Pre koho je bioregenerácia vhodná?

Bioregenerácia je vhodná hlavne pre ľudí s prvými známkami starnutia. Zvoliť si ju preto môžete, keď si na tvári, krku, dekolte alebo na iných miestach všimnete menšie vrásky, ktoré tam dovtedy neboli. Okrem toho je ideálna aj na prevenciu pred starnutím alebo v prípade, že chcete zlepšiť produkciu vlastného kolagénu a elastínu.

Vo všeobecnosti sa bioregenerácia odporúča každému, kto túži po mladistvom, no pritom prirodzenom vzhľade. Zákrok totižto podporuje vyniknutie prirodzených čŕt tváre aj bez jej výrazného zväčšenia.

Na aké miesta je bioregenerácia určená?

Bioregenerácia je zákrok určený hneď na viacero oblastí. Spravidla ide o časti tela, kde sa vyskytujú prvé vrásky, ktoré sa časom prehlbujú a spôsobujú strhaný a unavený vzhľad, ako sú napríklad:

  • tvár,
  • krk,
  • dekolt,
  • ruky.

Bioregenerácia len u odborníka

Bioregenerácia je invazívny zákrok, ktorý musí vykonávať skúsený lekár. V inom prípade by ste sa mohli vystavovať riziku rôznych zbytočných komplikácií, ako je napríklad nesúmerný vzhľad tváre. 

Ešte predtým, ako sa pre zákrok rozhodnete, porovnajte si jednotlivých odborníkov a prezrite si ich práce. Ak si nie ste niečím istí, objednajte sa na konzultáciu. Počas nej sa budete môcť lekára spýtať všetko, čo vás zaujíma.