Zbavte sa lokálneho tuku rýchlo a bez vedľajších účinkov. Ako na to?


Cvičíte, máte dostatok prirodzeného pohybu, zdravo sa stravujete, no na niektorých partiách stále vidíte prebytočný tuk, ktorého sa neviete zbaviť? Nie ste sami. Lokálny tuk robí problémy mnohým ľuďom. Namiesto toho, aby ste však skúšali rôzne neefektívne diéty či cviky, spravíte dobre, keď porozmýšľate nad jeho profesionálnym odstránením pomocou moderných technológií. Ako celý tento proces prebieha?

Metóda určená na odstránenie lokálneho tuku

Na odstránenie tuku sa v súčasnosti využíva moderná metóda s názvom enzymoterapia, ktorá je ideálna aj na remodeláciu kolagénu a redukciu opuchov.

Na našej klinike používame v rámci enzymoterapie produkt PB Sérum. Ten je známy tým, že obsahuje kombináciu štyroch telu blízkych enzýmov, ktorými sú:

 • lipáza,
 • kolagenáza,
 • hyaluronidáza,
 • lyáza.

Enzýmy sú neživočíšneho pôvodu, čím sa znižuje riziko alergickej reakcie.

Kombinácia spomenutých enzýmov má hneď niekoľko výhod. Okrem toho, že po aplikácii eliminuje tukové zásoby, spevňuje kontúry a urýchľuje hojaci proces, poteší aj skutočnosťou, že nepoškodzuje bunku ako celok. Zameriava sa len na redukciu jej objemu.

Na aké oblasti sa metóda využíva?

Enzymoterapiou sa môžu ošetrovať viaceré oblasti na tele. Zvyčajne ide o časti, z ktorých sa veľmi ťažko chudne, ako napríklad:

 • podbradok alebo nadbytok tuku v oblasti spodnej časti tváre,
 • oblasť brucha,
 • oblasť vnútorných stehien.

Zákrok, ktorý je ideálny pre ženy aj mužov

Enzymoterapia je vo všeobecnosti vhodná pre každého, kto sa chce zbaviť prebytočného tuku na niektorých partiách svojho tela. Využiť ju môžu napríklad osoby, ktoré hľadajú efektívne alternatívy k liposukcii.

Na druhej strane, pri enzymoterapii je dôležité myslieť na to, že ide o invazívny zákrok, ktorý by nemali podstupovať tehotné ženy a osoby, ktoré majú:

 • aktívny herpes,
 • nekompenzované ochorenia,
 • poruchu zrážanlivosti krvi,
 • ochorenia pečene a obličiek,
 • akútnu infekciu alebo zápalové ochorenie v aplikovanej oblasti.

Priebeh zákroku

Odstránenie lokálneho tuku prebieha v niekoľkých krokoch, ktorými sú:

1. Výber odborníka a konzultácia zákroku

Ako prvé si budete musieť vybrať lekára, resp. kliniku, ktorá vám zákrok spraví. Dôležité je zvoliť odborníka s rokmi skúseností. Ten vám zaručí nielen plynulý a bezproblémový proces aplikácie, ale aj tie najlepšie výsledky.

So zvoleným lekárom si nezabudnite dohodnúť konzultáciu. Počas nej vám určí protokol ošetrenia, optimálnu kombináciu enzýmov a spôsob aplikácie. Zároveň budete mať priestor na otázky, ktoré vás v spojitosti s procedúrou zaujímajú.

2. Príchod na kliniku

S lekárom si dohodnete termín ošetrenia, na ktorý sa dostavíte na kliniku. Tu si vás prevezme personál, ktorý s vami prejde celý zákrok a všetko vám podrobne vysvetlí.

3. Aplikácia produktu

V nasledujúcom kroku už prichádza k samotnému zákroku. Enzýmy sa do problematických oblastí aplikujú injekčne. Celý proces pritom trvá približne 30 minút.

Po ošetrení sa na dané miesto ešte aplikuje regeneračný krém a máte hotovo.

Na čo myslieť po zákroku?

Bližšie informácie o rekonvalescencii a o tom, ako by ste sa mali správať tesne po zákroku, vám povie váš ošetrujúci lekár. Spravidla však platí, že do niekoľkých hodín sa na ošetrovanej oblasti môže objaviť opuch, začervenanie a modrinky. Tie by ale po krátkom čase mali ustúpiť.

Po zákroku necvičte a nepite alkohol. A to po dobu minimálne 72 hodín. Následne neodporúčame ani návštevu solária a sauny. Príliš vysoké teploty by totižto mohli negatívne ovplyvniť použitý materiál.Samotný proces redukcie tuku trvápribližne 2 až 3 týždne, počas ktorých by ste mali piť veľa vody a vyhýbať sa mastnej a nezdravej strave.