Podkožný tuk: Ako sa ho zbaviť?


Podkožný tuk je strašiakom mnohých žien aj mužov. Dôvodov, prečo vzniká jeho prebytok, je rovno niekoľko. Spravidla za to môže zvýšený príjem jedla a nedostatok pohybu, no svoj podiel má na tom aj stres. Boj proti podkožnému tuku je náročný a zdĺhavý, no nie nemožný. Stačí len vedieť, ako správne na to.

Čo je podkožný tuk?

Podkožný tuk je tuk ukrytý pod kožou, ktorý slúži najmä ako tepelná izolácia a zdroj energie. Nachádza sa takmer po celom tele, no v najväčších množstvách sa kumuluje na bruchu, zadku a stehnách.

Podkožný tuk je prirodzená súčasť nášho tela, bez ktorej by sme nemohli fungovať. To však platí len v prípade, keď je v prirodzenom množstve. Jeho nadbytok so sebou prináša rôzne zdravotné riziká, ktorých je s pribúdajúcim vekom čoraz viac.

Čo môže spôsobiť podkožný tuk?

Nadbytočný podkožný tuk nielenže spôsobuje nepríjemný pocit a zvýšené číslo na váhe, ale taktiež vedie k rôznym zdravotným komplikáciám. K tým najčastejším patria:

  • oslabenie imunity,
  • diabetes,
  • vysoká hladina cholesterolu v krvi,
  • srdcovo-cievne ochorenia,
  • mozgová mŕtvica,
  • zápal hrubého čreva,
  • rakovina hrubého čreva,
  • ateroskleróza.

Ako sa zbaviť podkožného tuku?

Podkožného tuku sa môžete zbaviť viacerými spôsobmi. Pre tie najlepšie a dlhotrvajúce účinky je ideálne jednotlivé metódy navzájom kombinovať.

Pravidelne cvičte

Pravidelné cvičenie vám pomôže vybudovať si kondíciu a zbaviť sa prebytočného podkožného tuku. Zároveň si pomocou neho vyformujete postavu a podporíte chudnutie, vďaka čomu sa budete cítiť vo vlastnom tele oveľa lepšie.

A ako často cvičiť? Odborníci odporúčajú aspoň 3x do týždňa po dobu minimálne 30 minút. Ak ste doteraz necvičili, začnite s niečím jednoduchším, napríklad s rýchlou chôdzou. Neskôr môžete prejsť aj k behu alebo dvíhaniu činiek.

Aby vás cvičenie po krátkom čase neprestalo baviť, neustále ho meňte. Raz si choďte zabehať, inokedy zas navštívte fitness centrum. Okrem toho je vhodný aj tanec, joga, jazda na bicykli, veslovanie alebo skákanie cez švihadlo. Možností je viac ako dosť. Určite si prídete na svoje.

Myslite na prirodzený pohyb

Prirodzený pohyb je rovnako dôležitý ako samotné cvičenie. Preto naň nezabúdajte a snažte sa ho zakomponovať aj do hektických pracovných dní. Ak môžete, prejdite sa pešo do práce. Prípadne využite obednú prestávku na to, aby ste sa na chvíľu postavili zo stoličky a spravili pár krokov.

Zmeňte jedálniček

Sladké dezerty, slané snacky či mastné jedlá sú presne tým, čo podporuje tvorbu podkožného tuku a zvyšuje číslo na vašej váhe. Z jedálnička by ste ich preto mali čo najskôr vyhodiť. Rovnako ako aj sladené nápoje a ďalšie nezdravé potraviny.

Zamerajte sa na konzumáciu ovocia, zeleniny a dostatočného množstva vlákniny a bielkovín. Následne dbajte aj na pitný režim. Ak by vám nechutilo piť len čistú vodu, skombinujte ju s nesladenými čajmi.

Vyskúšajte LPG ošetrenie

V boji proti podkožnému tuku vám dokáže efektívne pomôcť LPG. Ide o ošetrenie, ktoré aktivuje tkanivá na celom tele a efektívne odstraňuje tukové zásoby. Zároveň tiež redukuje celulitídu a prináša detoxikačné účinky.

LPG systém je vhodný pre každého, kto túži po zdravej a pevnej koži. Ide o ošetrenie, ktoré sa postará o viditeľné účinky už po prvom sedení. Pre tie najlepšie výsledky však odporúčame opakovať ho minimálne 8-krát.

Ošetrenie LPG nie je bolestivé a trvá približne 40 minút. Počas neho odborný personál využíva špeciálnu pracovnú hlavicu s dvoma nezávisle poháňanými valčekmi vytvárajúcimi vákuovú vlnu. Tá sa pohybuje v rôznych smeroch a môže byť doplnená o impulznú alebo stálu aspiráciu podľa programu.LPG je skvelou voľbou pre každého, kto sa chce zbaviť podkožného tuku rýchlo a jednoducho. Je však dôležité, aby ho vykonával odborník, ktorý vie, čo robí. Práve preto si na zákrok vyberte overenú kliniku, ktorá vám zaručí tie najlepšie výsledky.