Čo je PROFHILO? Poradíme vám


Boj proti vráskam a starnutiu dnes nie je ani zďaleka tak náročný ako v minulosti. Dôvodom je hlavne veľké množstvo rôznych procedúr, ktoré pleť nielenže vyplnia, ale taktiež v nej stimulujú proces tvorby kolagénu a elastínu. Tým sa zaručujú tie najlepšie a dlhotrvajúce výsledky. Jednou z takýchto procedúr je aj 5-bodový lifting PROFHILO.

Na čo slúži PROFHILO?

PROFHILO je ošetrenie, pri ktorom dochádza k prestavbe pokožky, a to tak, že sa stimuluje proces tvorby kolagénu a elastínu pomalým uvoľňovaním vysoko koncentrovanej kyseliny hyalurónovej v dvoch rôznych hĺbkach pokožky.

Produkt PROFHILO má patentované zloženie, ktoré podporuje tvorbu štyroch kolagénov naraz. Medzi ne patrí aj kolagén typu VII, ktorý je kľúčový pre obnovenie pevného spojenia medzi vrchnou a druhou vrstvou kože. Takýmto spôsobom ju remodeluje a zaisťuje výborné výsledky.

V jednoduchosti by sme preto mohli povedať, že PROFHILO bojuje proti ochabnutosti a obnovuje pevnosť pokožky. Okrem toho taktiež vypĺňa jemné línie a vrásky nachádzajúce sa na tvári, krku, dekolte či rukách.

Plusom PROFHILO je následne aj to, že významne zlepšuje kvalitu tkanív aj v tých najnáročnejších oblastiach tváre a je dôležitým doplnkom rôznych iných estetických zákrokov.

Pre koho je PROFHILO ideálne?

PROFHILO je ideálne hlavne pre osoby od 25 rokov, ktoré si začali všímať, že ich pleť je ochabnutá a stráca elasticitu. Vek je však veľmi orientačný. Všetko závisí od klienta a jeho individuálnych potrieb.

Zároveň ide tiež o skvelé riešenie pre tých, ktorí bojujú s nedostatkom hydratácie na tvári, krku, dekolte a rukách.

Na druhej strane, tým, že je zákrok invazívny, existujú aj skupiny osôb, pre ktoré nie je vhodný. Sú to najmä tehotné a dojčiace ženy a ľudia s:

  • aktívnym herpesom,
  • poruchami zrážania krvi,
  • nekompenzovanými ochoreniami,
  • akútnymi infekciami a zápalovými ochoreniami v aplikovanej oblasti.

Ako vyzerá priebeh zákroku?

Pred samotným zákrokom si môžete naplánovať konzultáciu s ošetrujúcim lekárom, ktorý vám zodpovie všetky otázky a vysvetlí priebeh celej procedúry.

V ďalšom kroku si vyberte termín zákroku, na ktorý sa následne dostavte na kliniku. Tu ako prvé vyplníte niekoľko formulárov so základnými informáciami o vás a vašom zdravotnom stave (alergie, užívané lieky a podobne).

Keď budete mať všetko hotové, prevezme si vás lekár. Ten pred aplikáciou PROFHILO nanesie na ošetrovanú oblasť lidokainový gél, ktorý zabezpečí bezbolestnú aplikáciu.

Produkt PROFHILO sa vpichuje priamo do kože do piatich bodov ošetrovanej oblasti. Počas zákroku preto môžete cítiť miernu bolesť a diskomfort.

Efekt po ošetrení a rekonvalescencia

Výsledkom ošetrenia je žiarivá, pružná, vypnutá a vyhladená pleť bez výrazného zväčšenia objemu tváre. Nemusíte sa preto báť neprirodzeného alebo umelého vzhľadu.

Výsledky sú na tvári, krku alebo v inej oblasti viditeľné takmer hneď po aplikácii produktu. Ošetrenie však odporúčame absolvovať dvakrát, aby ste získali ten najkrajší efekt, ktorý by mal vydržať približne 12 mesiacov. Druhé ošetrenie odporúčame zopakovať po mesiaci. Následne je ošetrenia vhodné opakovať raz za pol roka.

Samotná rekonvalescencia nie je náročná. Lekár vás o nej bude informovať tesne pred zákrokom alebo krátko po ňom. 

Spravidla ale platí, že na tvári sa môže krátko po aplikácii produktu objaviť začervenanie, opuch a menšie modrinky. Všetko by však malo po krátkej dobe, približne po 3 až 4 dňoch, ustúpiť. Ak by sa tak nedialo, obráťte sa na svojho ošetrujúceho lekára.Po zákroku odporúčame aspoň 2 dni necvičiť. Vhodné je tiež vyhýbať sa príliš vysokým alebo nízkym teplotám a väčšiemu množstvu alkoholu. Ten na aplikovaný produkt nemá dobrý vplyv a mohol by skomplikovať hojenie.