Botox do čela: Zbavte sa vrások ľahko a rýchlo


Vrásky sú prirodzeným prejavom starnutia a straty kolagénu v pokožke. Objavujú sa na rôznych častiach tváre, pričom veľmi výrazné sú hlavne na čele. Všimli ste si prvé menšie vrásky alebo s nimi bojujete už nejaký čas a neviete, ako sa ich zbaviť? Najlepším riešením je botox.

Prečo vznikajú vrásky na čele?

Vrásky sú záhyby na koži, ktoré sa začínajú objavovať pomerne skoro. Prvé si môžete všímať už okolo 25. roku života. Niekedy dokonca aj skôr. Miesta, kde vznikajú, sú rôzne. Veľmi výrazné sú však zvyčajne v okolí očí a na čele. A práve čelo je oblasťou, ktorá trápi mnohé ženy aj mužov.

Dôvodov vzniku vrások na čele je rovno niekoľko. Spravidla za to môžu tieto faktory:

  • Starnutie – najčastejšou príčinou tvorby vrások je starnutie. Množstvo kolagénu v pokožke sa časom znižuje a spôsobuje, že tvár už nevyzerá tak sviežo a mlado ako kedysi. Spočiatku je vrások len zopár. Neskôr sa rozšíria a prehlbujú. Ak chcete proti nim bojovať pomocou botoxu, ideálne je zbytočne nečakať. Keď sa totižto pokožka zlomí, vráska sa nedá odstrániť.
  • Stres – úzkosti, obavy a ďalšie stresory vedú k napínaniu a sťahovaniu svalov na čele, čo vo výsledku spôsobuje tvorbu vrások na čele a medzi obočím. V boji proti ich vzniku je vhodné praktizovať relaxačné techniky a pravidelne cvičiť.
  • UV žiarenie – dokáže preniknúť do pokožky a podporiť vznik hlbokých vrások aj jemných liniek. Dokonca, príliš časté vystavovanie ultrafialovým lúčom môže byť príčinou straty pružnosti pokožky a jej stenčenia. Nezabúdajte si preto tvár pravidelne, počas celého roka chrániť krémom so slnečným faktorom a v lete noste klobúky alebo šiltovky.
  • Nevhodná starostlivosť o pleť – každá pleť potrebuje aspoň základnú starostlivosť vo forme hydratačného krému a ochrany SPF. Ak jej to neposkytnete, už po veľmi krátkom čase si budete môcť na čele všímať prvé jemné línie.
  • Nedostatočná hydratácia – nehľadiac na to, či máte suchú, zmiešanú, mastnú alebo akúkoľvek inú pleť, všetky potrebujú pravidelnú hydratáciu ako zvonka, tak aj zvnútra. Okrem kvalitnej kozmetiky preto dbajte aj na dostatočný pitný režim.
  • Nesprávna životospráva – na tvorbu vrások má v neposlednom rade vplyv aj nezdravý jedálniček, nedostatok pohybu či zlozvyky, ako napríklad fajčenie alebo pitie alkoholu.

Ako dokáže pomôcť botox?

Botox je najúčinnejšou metódou odstránenia vrások na tvári. Ide o látku, ktorá sa v nízkych dávkach aplikuje do mimických svalov, čím dochádza k ich dočasnej paralýze. Výsledkom sú jemnejšie vrásky, prípadne ich úplné vyhladenie, vďaka čomu tvár pôsobí sviežo a mladistvo.

Botox sa do pokožky môže aplikovať už od 18. roku života, kedy je ideálny ako prevencia proti vzniku mimických vrások. Naopak, horná veková hranica, kedy má botox viditeľný efekt, je približne 55 rokov. V niektorých individuálnych prípadoch však môže byť vek vyšší.

Samotný proces aplikácie botoxu trvá približne 10 minút a je takmer bezbolestný. Výsledný efekt nastupuje spravidla po 48 až 72 hodinách, pričom plne sa rozvinie do 2 až 3 týždňov. Dĺžka samotného efektu sa odvíja od vašej genetiky a počtu sedení. Po prvej aplikácii by mal vydržať približne 3 až 4 mesiace. Po opakovaných sedeniach v priebehu rokov 9 až 12 mesiacov.

Na čo myslieť pred aplikáciou botoxu do čela?

Pred aplikáciou botoxu do čela je dôležité myslieť hlavne na to, komu sa zveríte do rúk. Pamätajte, že ide o invazívny zákrok, ktorý by mal vykonávať skúsený odborník. V inom prípade by ste sa mohli stretnúť s rôznymi komplikáciami, ktoré by ovplyvnili celý estetický efekt.